آدرس دبستان : بزرگراه رسالت ، نرسیده به چهارراه تیرانداز ،نبش خیابان کیخسروی ، پلاک 60 تلفن : 77745028 / 77745215 / 09102095331       |      
گنج های دائمی


شما گنج را چه می دانید ؟

صندوقی از جواهرات ! کوزه هایی پر از طلا ! و یا معادن فیروزه و جواهرات ؟ بر آن شدیم همراه شما یک بار دیگر معنی گنج را مرورنماییم. اگر گنج را منبعی بدانیم که با استفاده از آن نیازهای مادی ما برطرف و زندگی مادی مان بهتر می شود ، آیا مفهوم گنج به مفاهیم و اصول دیگری گسترش نمی یابد؟

آیا داشتن ادب و تواضع به موقع ، وفاداری ، رعایت احترام ، بهره مندی از دلی مهربان و رفتاری مناسب ، رعایت نظم و مقررات ، دارا بودن صفات ارزنده انسانی و .... گنج محسوب نمی شوند؟

دیدگاه شما در این باره چیست ؟

شما چه موارد دیگری را پیشنهاد می نمایید؟ شاید بتوانید موارد دیگری را برشمارید و یا شاید بگویید درست است ، ولی تا این توانایی ها به پول و ثروت تبدیل شوند راه طولانی درپیش است .البته که درست می گویید ، آری حق با شما است . اما یادمان نرود ! مگر نه این است که با یافتن گنج ، شما باید راه طولانی سپردن به مشتری و یافتن بازار هدف را طی نمایید. علاوه بر این گنج های مادی ، خارج از وجود شما قرار داشته و نیروی زیادی جهت نگهبانی می طلبند. ولی گنج های نهان درون شما ، خاص وجود شما هستند و تا اجازه ندهید کسی توان دسترسی به آنرا نخواهد داشت. شما چه گنجی را در وجود آدمی  می شناسید و کدام گنج را برای معرفی به ما سراغ دارید؟

بله البته دانش آموزی چون شما گنجی است در مدرسه


 

آفرین به چنین دیدگاهی خیلی عالی بود

کودکان به مانند معدنی از جواهر هستند ما به عنوان مربی و والدین فقط به آنها کمک می کنیم که جواهر وجودشان را کشف کنند ای کاش با باید ها و نباید های بیهوده آنها را به بی راهی نبریم وبا استرس و ترسها ی بی جا آنها را از رسالتی که دارند دور نکنیم و کودکانمان را در آغوش عشق ومحبت خود بفشاریم که آنها از ما این را می خواهند