آدرس دبستان : بزرگراه رسالت ، نرسیده به چهارراه تیرانداز ،نبش خیابان کیخسروی ، پلاک 60 تلفن : 77745028 / 77745215 / 09102095331       |      
آغاز یک راه 
 
 
 آغاز یک راه

بیش از دو سال از نخستین روزآغاز به کار رسا گذشته است . رسا با اتکا به تجربه متولد شد و با تصمیمی به قدمت تجربه ، نگاه خود را به فردایی دوخت که کودکان امروزمان قدم به دنیای بزرگسالی می گذارند . فردایی که چشم اندازی از آرزو های سبز و زیبا است  و امید دست یابی به آن ، مارا وادار به حرکت کرده است .

دردو سال گذشته تلاش کردیم تا با ایجاد فضای آموزشی مناسب و گردهم آوردن گروهی از همکاران با تجربه ، قدمی موثر در آموزش کودکان برداریم تا در کنار دانش ، مهارت زندگی را نیز کسب نمایند. شناخت محیط اطراف ، ارتباط موثربا دیگران و آمادگی برای روبه رو شدن با مسائل اجتماعی ، مهارت هایی است که به افراد قدرت حضور می دهد تا به اتکای آن نه تنها زندگی آسوده تری را تجربه کنند ، بلکه در سیر تغییرات موثر واقع شوند.

در این راه تلاش کردیم با توجه به شرایط و موقعیت های مختلف ، روش های متفاوت را بیازماییم تا بهترین را به کار گیریم. کار با گنجاندن دروس فوق برنامه و تکمیلی در ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه همراه بود که در کنار آن آموزش هنر ، کامپیوتر ، زبان  و ورزش به شیوه ای متفاوت از آموزش رسمی و با تنوع بیشتر مورد توجه قرار گرفت . این امر تلاشی بود برای آن که دختران رسا بتوانند در تمامی وجوه ، تجربه ای کوتاه داشته باشند و بتوانند علاقه و استعداد خود را درزمینه های مختلف کشف کرده و مسیر آینده خود را تعیین نمایند. از این طریق دختران رسا قادر خواهند بود با توجه به تجربه ای که در هر زمینه کسب کرده اند ، در مورد آینده خود تصمیمی روشنگرانه بگیرند.

علاوه بر این ایجاد فضای رقابت و مشارکت ، در قالب برگزاری مراسم ملی-مذهبی ، شرکت در مسابقات مختلف علمی ، هنری و ورزشی ، برگزاری همایش های علمی و فرهنگی یکی از راهکارهایی بود که امکان آموزش چگونه با هم زیستن را فراهم می کرد تا دختران مان بتوانند تجربه اجتماعی قوی در محیط مدرسه به دست آورند.

در سال دوم ، حضور رسا در مسابقات و کسب موفقیت در این عرصه با افزایش چشم گیری رو به رو شد. بر این اساس دانش آموزان با آمادگی دوچندان در عرصه رقابت ظاهر شدند و موفق به کسب رتبه اول در مسابقات تئاتر ، سرود ، احکام ، وبلاگ نویسی ، هنرهای تجسمی ، نقاشی و تنیس روی میز شدند که این امر جایگاه ویژه ای را برای دبستان رسا در میان دیگر مدارس به همراه داشت . علاوه بر این در سال دوم ، به منظور ایجاد ارتباط موثر تر میان خانه و مدرسه، تلاش هایی برای ایجاد فضای مشارکت بیشتر صورت گرفت. یکی از اقدامات ، آغاز هوشمندسازی مدرسه بود تابتوان ظرف چند سال آینده ، با تامین فضا و امکانات مناسب و همچنین آموزش های لازم ، بعد جدیدی به آموزش مدرسه افزود و همچنین از این طریق، کیفیت رابطه خانه و مدرسه را نیز افزایش داد.

با پایان سال دوم و قدم گذاشتن به سومین سال فعالیت رسا ، بر آن شدیم تا تغییراتی در نظام آموزش خود ایجاد کنیم تا بتوانیم در سطح آموزشی نیز کیفیت کار را افزایش دهیم. با مطالعه روش های مختلف ، استفاده از مشاوران پایه را برگزیدیم.هدف از این تصمیم امکان ایجاد هماهنگی بیشتر میان معلمان مختلف هر پایه ، برقراری ارتباط موثر با دانش اموزان و برطرف ساختن مشکلات و موانع آموزشی و همچنین ارتباط موثرتر با خانواده ها در این راستا بود. در کنار این تغییر ، ساعات حضور در مدرسه را نیز با توجه به خواسته و نیاز هر دانش آموز تغییر دادیم. براین اساس ساعت رسمی کار دبستان به 14:30 کاهش یافت و برخی از دروس فوق برنامه آموزشی ، هنری و ورزشی به فراخور نیاز و خاسته هر دانش آموز، به بعد از این ساعت مکول شد.بر این اساس امکان انتخابی فراهم شد تا هر دانش آموز با توجه به صلاحدید خانواده و توانایی های فردی خود میان برنامه های آموزشی فوق برنامه صورت می دهد.

پذیرش ایده های نوین و شجاعت به کار بردن آنها ، یکی از رموز موفقیت های بدست آمده بوده است که با همت و همراهی تمامی اعضای خانواده رسا، صورت پذیرفته و می پذیرد.فاصله ای تا اهداف بزرگ خود داریم اما دست یافتن به آن را نه دشوار و نه دور می دانیم. برآنیم تا با افزایش فعالیت ها و برنامه های خود در عرصه های علمی و فرهنگی ، دانش آموزانی قوی تربیت نماییم تا با خیالی آسوده فردای کشور عزیزمان را به دستان شان بسپاریم.

رسا اولین دبستان دریافت کننده ایزو 10015 در شرق تهران.

 
   ایزو رسا - مدرسه آنلاین  ایزو رسا - مدرسه آنلاین  ایزو رسا - مدرسه آنلاین